banner

 

Kartka z kalendarza

Trzecia rocznica

 

Kraszczady

17.01.2016

 

 


 

Zima

 

       W dniu 17 stycznia 2013 roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie „Kraszczady”, jako stowarzyszenie zwykłe, czyli „najgorsze” pod względem formy stowarzyszeń wg prawa polskiego. Pozostaje takim do dzisiaj i właśnie tym się szczyci. Nie korzysta z dotacji, nie zapycha się dofinansowywanym chłamem, przez co nie jest od nikogo zależne i stoi na straży tego, co najważniejsze, czyli niedopuszczenia do zabicia naszego środowiska do życia. Prowadzi między innymi działalność edukacyjną, zwaną w XIX wieku pracą organiczną lub pracą u podstaw.
Wspomniana urzędnicza data formalnej rejestracji, chociaż dla nas bez większego znaczenia, odznacza kolejny kamień milowy w naszej działalności.
Tutaj mieszkamy i naszym celem jest niedopuszczenie do zniszczenia naszego otoczenia.

Stowarzyszenie „Kraszczady”

      Możecie mieć różne spojrzenia na naszą działalność, ale z naszego mocno nieskromnego punktu widzenia, wszyscy bez wyjątku, macie szczęście, że istniejemy.

Pozdrawiamy.

 

PS
      Miło też nam Was poinformować, że przeszliśmy do historii sześciuset dziesięciu lat miasta Gorzkowa, chociaż niechętnie przyznajemy, że w sposób nie do końca przez nas ukartowany. Mianowicie w wiekopomnym, dopiero co wydanym dziele pt. „610 lat miasta Gorzkowa”, na całej prawej połowie dolnego zdjęcia na stronie 285, umieszczony został (nie przyjmujemy do wiadomości, że to tylko przez przypadek) zasadniczy trzon naszego stowarzyszenia, przez co czując się całkowicie usatysfakcjonowani, będąc „właścicielami” prawej połowy zdjęcia, uznajemy, że
przeszliśmy do sześciusetdziesięcioletniej historii (miasta Gorzkowa).

Gorzków
          „Miasto” Gorzków w okolicy
 
Gorzków
          Tranzytem przez Gorzków
 

 

       Zaświadczamy solennie, że za lokowanie produktu w niniejszym tekście, w postaci wydawnictwa pt. „610 lat miasta Gorzkowa”, nie wzięliśmy ani grosza! Każdy może je nabyć (podobno) w siedzibie gminy za jedyne 30 zł (twarda okładka), aż do wyczerpania nakładu i warto to zrobić bodaj z powodu prawej połowy dolnego zdjęcia na stronie 285.

 


 

Rzeka Wieprz, okolice wsi Dobryniów, Oleśniki, gmina Krasnystaw, woj. lubelskie
          Kraszczady, wiosna nad Wieprzem
 
Kraszczady, początek lata, okolice wsi Borsuk, gmina Gorzków
          Kraszczady, początek lata
 
Koniec lipca w Kraszczadach
          Koniec lipca w Kraszczadach
 
Kraszczady, środek lata
          Kraszczady, środek lata
 
Jesień w Kraszczadach
          Kolory jesieni w Kraszczadach
 
          Coś jakby zima?